کرم موبر

گردآورنده:دکتر محمد ابراهیمی راد

مواد اصلی تشکیل دهنده این نوع کرم ها سدیم تیوگلیکولات و کلسیم هیدرواکسید است. کرم موبر با حل کردن و از بین بردن کراتین باعث کنده شدن و شکستن مو میشود.

قبل از استفاده بخاطر داشته باشید که باید مقدار کمی از کرم را روی پوست خود بمالید و بعد از طی شدن حدود 20 دقیقه آن را خوب بشویید. اگر روی ناحیه مالیده شده، خارش و قرمزی ایجاد نشد شما به این نوع کرم ها حساسیتی ندارید و میتوانید از آن استفاده کنید.

روش استفاده از این کرم ها به اینصورت است که باید مقدار معینی از این کرم ها را درقسمتی که میخواهید استفاده کنید و البته تمیز و خشک است و نباید خیس و یا دچار تعریق باشد بمالید و پس از طی شدن زمان معینی آن ناحیه را با آب گرم بشویید. فرایند کاری کرم موبر به اینصورت است که موها را حتی پایین تر از قسمتی که تیغ میتواند بتراشد، قطع میکند. به همین دلیل موهای ناحیه استفاده شده توسط کرم موبر هم دیرتر رویش میکند و هم نرمتر از قبل است. برای همین در آقایانی که در زیر گردن خود موهای زبر دارند استفاده از کرم موبر مفیدتر از تیغ خواهد بود.

کرم موبر برای همه قسمت های بدن قابل استفاده است. البته در بازار برای نواحی مختلف بدن کرم موبر وجود دارد مثلا کرم موبر مخصوص صورت که فرق اصلی آن با کرم موبر معمولی اینست که رقیق تر از نوع معمولی آن است.

به یاد داشته باشید از این کرم باید بعد از سن بلوغ استفاده کنید زیرا قبل از سن بلوغ موی زائدی وجود ندارد و پوست کودکان هم برای استفاده از این کرم ها مناسب نیست.

بخاطر داشته باشید که انواع مختلف این کرم که بصورت ژل و موس نیز یافت میشوند هیچ تفاوتی بایکدیگر ندارند.

نباید این کرم ها را در ناحیه زخم شده و یا پوست ملتهب استفاده کنید زیرا بسیار شما را اذیت خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که این کرم ها بر خلاف تبلیغات، به هیچ وجه موبر دائمی نیستند.